Головна » Статті » Школа

День української писемності

 

 

 

 


Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» – писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

9-го листопада ми відзначаємо велике свято День української писемності та мови. Свято було встановлене в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мова живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Традиційно у Красненському НВК відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. З нагоди святкування цієї пам’ятної дати вчителі української мови та літератури школи провели програму тематичних заходів.

Хоменко Ю. В. та Циганок Д. О. запросили учнів та вчителів на інтелектуально-розважальний турнір знавців української мови «Слово до слова – складається мова».

Спільно з вчителями початкових класів взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності (його писали того дня усі охочі і небайдужі до української мови вся країна).

Учні школи взяли участь у шкільному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в районному конкурсі.

Отже, шлях становлення і розвитку української мови це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.

 

Категорія: Школа | (11.12.2018)
Переглядів: 187
close